KOBİ’lere Faizsiz Can Suyu Kredisi

KOBİ’lere Faizsiz Can Suyu Kredisi

kosgeb

İmalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin 300 bin liraya kadar olan yerli makina alım kredilerinde faizin tamamını KOSGEB ödeyecek.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler için, faiz üst limiti 300 bin liraya kadar olan yerli makina alım kredilerinde, faizin tamamının Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından karşılanacağını bildirdi.
Rekabet etmelerini sağlayacak
Kredi Faiz Desteği programları ile KOSGEB tarafından küçük ve orta büyüklükteki işletmelere, uygun koşullarda finansal destek temin ettiklerini belirten Özlü, böylece KOBİ’lerin üretim, kalite ve standartlarını artırmalarını, finansman sorunlarının çözümünü kolaylaştırmayı, istihdam yaratmalarını ve uluslararası düzeyde rekabet etmelerini sağlamayı hedeflediklerini anlattı. Özlü, imalatçı KOBİ’lere yönelik kredi faiz desteğinin uygulanmasına dair icra kararının onaylandığına işaret ederek, “Bankalarla yapılacak protokollerin ardından, KOBİ’ler alacakları yerli makine bedelinin faizi kadar, kredi faiz desteğinden faydalanabilecekler” diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR FIRSAT OLACAK

Desteğin kredi vadesinin ilk 6 ayının ödemesiz, geriye kalan kısmının ise üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ayda geri ödeneceğini söyleyen Özlü, “İmalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler için, faiz üst limitinin 300 bin liraya kadar olan yerli makine alım kredilerinde faizin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak” ifadesini kullandı. Özlü, kredi faiz desteğinin imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler için önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, işletmelere söz konusu destekten yararlanmaları için çağrıda bulundu.

http://www.gunes.com/ekonomi/koblere-cansuyu-709572

1

Bizi Sosyal Medyada Beğenin
technofis

    Comments are closed.